Paralaksa tła

O ŻYCIU I O KUCHNI.

JACOBS GARDEN JUŻ NIEDŁUGO
5 maja 2014
O PLANACH, ZARZĄDZANIU I JEDZENIU.
7 maja 2014
 

Ktoś zapytał- Co to za szalona kompozycja; gruszka, ser pleśniowy, parmezan i smazona szałwia? Przecież to nie może być jadalne! Pytacz był jednak ciekawski i zamówił. Zamówił, zjadł i skomentował krótko- bingo.

Tak to często tutaj bywa.Receptury jakubka łączą najlepsze tradycje kuchni polskiej z nowinkami ze świata. Wszystko robione jest z myślą o satysfakcji gościa. O nowych recepturach będę tu jeszcze często pisał. Teraz zaś uchylę rąbka tajemnicy iujawnię fragment ściśle tajnego poradnika napisanego na potrzeby jakubkowych pracowników. Fragment charakteryzuje klientów łącząc ich w pewne grupy.

Klient Poszukiwacz- Podróżnik – nie boi się wyzwań kulinarnych, jest otwarty na nowinki, ma bogate doświadczenie. W domu sam lubi czasami coś popichcić. Koneser – perfekcjonista i esteta. Ważna są dla niego i forma i skład potrawy. Lubi piękne kwiaty, również na talerzu. Klient Drwal- wrąbie wszystko co popadnie. Ma być dużo i treściwie. Z natury niechętny nowinkom. W domu potrafi przyrządzić wrzątek. Klient Pieszczoszek- lubi sobie pokaprysić, powymyślać i podogadzać. Życzliwie nastawiony do świata i menu. Oczekuje smacznych nowinek, również kulinarnych. Czasem jednak i zwykła drożdżówka może mile połechtać jego wrażliwe ego.

Słodkościowy Skrytożerca- zwykle jest mężczyzna towarzyszący swojej pani. Zamawia coć męskiego, takiego z mięsem lub przynajmniej z pokrzywą, a potem zwabiony zapachem chyłkiem podbiera z talerza ukochanej jakubki z bananem lub z jagodami i czekoladą.

To pierwszy fragment materiałów szkoleniowych. Będą następne.